FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Doğuş Grubu Yeni Uygulamaları ile Çalışanlarının yanında

Doğuş Grubu Yeni Uygulamaları ile Çalışanlarının yanında

Doğuş Grubu, pandemi sürecinde 20 bini aşkın çalışanını ve ailelerine yönelik çalışmalar yaptı. İş yapış süreçleri ve dönemin gerekliliklerine göre yeni düzenlemeler yapan Doğuş grubu iyi yaşam uygulamaları ile çalışanlarının yanında olmaya devam ediyor.
Doğuş Grubu yeni normal döneme geçiş öncesi adımlar atmaya devam ediyor. Doktor ve Akademisyenlerin katılımları ile Sağlık Kurulu oluşturulan Doğuş Grubu, kurulun verdiği tavsiyelere göre yeme-içme ve turizm gibi alanlarda destek alıyor. Doğuş Grubu’nun faaliyet gösterdiği alanların tamamında kurul tavsiyeleri dikkate alınarak ona göre adımlar atılmaktadır.

Doğuş Holding çalışanları için yeni danışmanlık hizmetleri gerçekleştiriyor.
Doğuş Grup, değişimin çok hızlı bir şekilde gerçekleştiği bu dönemde çalışanlarının ve çalışanlarının ailelerin ruhsal, fiziksel ve zihinsel sağlıklarını korumak adına anında canlı destek servisini harekete geçirdi. Farklı analarda sorulara online destek kurmak adına devreye giren bu servis 7/24 olarak çalışma göstermektedir. Psikolojik danışmanlık, sağlık, sağlıklı beslenme ve veteriner danışmanlığı gibi bir çok farklı alanda destek sağlamaktadır. Merkez ofiste çalışma düzeni uzaktan devam etmektedir. Evinde çalışma düzeni kurmakta zorlanan bireyler Sağlık Kurulu tavsiyeleri ile tedbirlerini ile ofis düzeninde çalışma olanağı sunulmaktadır.
Doğuş Grup, pandemi sürecinde Do Akademi ismi verdiği gelişim platformunu da hayta geçirmiş durumdadır. SmallTalks Söyleşileri, yaşam seminerleri ve alanında uzman konuşmacılar ile Öğle Arası Sohbet konseptlerini dijital alana taşıyan Do Akademi, geniş kitleler tarafında ulaşılır hale gelmiştir.
Doğuş Grup bu süreci pandemi sonrasına da taşıyarak sürdürülebilir bir hale getirmeyi planlamaktadır. Bu anlamda da önemli adımlar atan grup, proje ve fikir platformu olan Mindo’ya ek olarak ‘’odaklı Buluşmalar’’ üst düzey çalışanların fikirlerini sunması, yeni projeler geliştirmesi için bir araya getirmektedir. Doğuş Grup pandemi ile ortaya çıkan bu çalışma sistemlerini sürdürülebilir hale getirmeyi hedeflemiştir. Yenilikçi İK uygulamalarını geliştirmek adına yeni adımlar atılmaya devam edilmektedir.
Ofis ve çalışma düzeninde de aynı düzlemde hibrit çalışma modelleri gerçekleştirilmektedir. Doğuş Holding çok lokasyonlu yapıya sahip olmanın avantajlarını kullanmaktadır. Bu sayede farklı ofislerde ortak çalışma alanları oluşturmaktadır.

Doğuş Holding İK Bölüm Başkanında Önemli Açıklamalar
Doğuş Holding İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı Buse Özen, en başta Doğuş Holding olmak üzere tüm paydaşların sosyal, duygusal, fiziksel, finans sağlık ve refah seviyelerini kurum stratejileri merkezine yerleştirdiklerini ifade ediyor. Amaçlarının hayat kalitesini arttırmak ve memleketleri için daha iyi bir gelecek sunmak olduğunu belirtiyor. Tüm bu süreçlere İyi yaşam, iyi gelecek ismi verilmektedir. İlk olarak 2021 senesinde aile Teması ile sürece başlayan Doğuş Holding, uzman kişiler ile aileleri bir araya getirerek kodlama eğitimi, özel çalışma atölyeleri, beden perküsyonu çalışmaları, geri dönüşüm projeleri gibi alanlarda hizmet vermektedir. Buse Özen Şubat ayı ile birlikte Yenilen temasının öne çıkacağını ifade etmektedir.
Doğuş Grubu, pandemi sürecinde mevcut koşullara uyum sağladı ve staj programlarını da dijital dünyaya taşıdı. Ocak ayında şirket gruplarını kapsayan ‘’Online Stajyer Gelişim Programı hazırlandı. Doğuş grubu program boyunca marka ve projeler hakkında detaylı bilgi aldı. Bunun yanında kişisel gelişim, mesleki eğitim gibi bir çok alanda önemli deneyimler kazandı. Doğuş Grup bünyesinde yer alan üst düzey yöneticiler sahip oldukları tüm tecrübeleri stajyerler ile paylaştı. Network Atölyelerinde Doğuş Grubunda farklı ekipler ile sohbet etme fırsatı bulan gençler CV danışmanlığı seansları ile deneyimlerini doğru bir şekilde aktarmak adına önemli bilgiler edindi.

Doğuş Holding öncü olmaya devam ediyor
Doğuş Holding bir çok sektörde öncü konumda yer almaktadır. Bu anlamda bir çok şirket için önemli bir yol gösterici olduğunu ifade edebiliriz. Çok geniş bir hizmet alanında sahip olan şirket, her anlamda yaptıkları ile diğer şirketlere örnek oluyor ve Türkiye’de önemli adımlar atmaya devam ediyor. Dünya çapında gösterdiği performans ile de başarılı bir çizgiye devam ediyor. Yeni uygulamaları ile Çalışanlarının yanında olduğunu ve pandemi sürecinde de yenilikler ile sürekli olarak gelişim çizgisi içinde olduklarını ifade edebiliriz. Şirketler ve insan kaynakları gibi süreçlerde güncel haberleri takip etmek için sitemize erişim kurabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ