FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Doğanay Gıda’nın tamamı devrediliyor

Geçmişi 1960’lı yıllara dayanan Türkiye’nin şalgam suyu üreticilerinden Doğanay Gıda, Lüksemburg merkezli Purple Beverages’a satılıyor.

Doğanay Gıda’nın tamamı devrediliyor

KERİM ÜLKER

Şalgam suyu üretiminde Türkiye’nin bilinen en önemli firmalarından biri Doğanay Gıda. Temeli 1960’lı yıllara dayanan şirket, ilk üretimine Adana’daki Hacı Ömer Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu tesiste 1997’de başladı.

Remzi ve Rafet Doğanay kardeşler tarafından yönetilen şirket, şu anda limondan çileğe, ananastan elma suyuna kadar hatta sirke, nar ekşisi gibi sıvı üretimleri yapıyor. Türkiye’deki şalgam suyu pazarının yüzde 90’ından fazlasını üreterek 30 ülkeye ihraç eden şirket, toplamda 80 bin metrekarelik kapalı alana sahip tesislerde bu üretimleri gerçekleştiriyor.

Lüksemburg üzerinden aldılar

Türkiye’nin en önemli şalgam suyu üreticilerinden Doğanay, şimdi el değiştiriyor. Doğanay Gıda’yı özel sermaye yatırım fonu Taxim Capital alıyor. Taxim Capital, satın almayı ise Lüksemburg’da kurduğu Purple Beverages şirket aracılığıyla yapıyor. Anlaşma sağlanırsa, Doğanay’ın tamamı Lüksemburg merkezli şirketi yöneten Taxim Capital’e devredilecek.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ