FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Disney’in 80 ülkedeki üretim, satış ve pazarlamasını Zorlu Tekstil yapacak

Zorlu Tekstil, Disney ile gerçekleştirdiği yeni anlaşma ile başta Avrupa olmak üzere 19 bölgeyi kapsayan 80’i aşkın ülkede Disney’in üretim, satış ve pazarlamasını yapacak.

Disney’in 80 ülkedeki üretim, satış ve pazarlamasını Zorlu Tekstil yapacak

Daha önce belli bölgelerde sınırlı şekilde satış hakkına sahip olduğu Disney ile geniş kapsamlı bir anlaşmaya imza atan Zorlu Tekstil, yeni anlaşmayla birlikte Disney’in yeni bir konumlandırma eşliğinde tüm dünyayla buluşturduğu Disney Home markasının Avrupa, BDT ülkeleri, Rusya ve Türkiye’deki üretim, satış ve pazarlama hakkını elde etti.

Zorlu Tekstil’den yapılan açıklamaya göre, yapılan anlaşmayla Zorlu Tekstil; Disney, Marvel ve Lucas gibi onlarca karakterlere ait lisanslı ev tekstili ürünlerinin tümünün üretim, satış ve pazarlamasını, Almanya, Fransa, İtalya, İngiltere, İspanya, Rusya ve Güney Afrika dahil olmak üzere birçok ülkede gerçekleştirebilecek. Disney yeni stratejisiyle birlikte bu bölgedeki 180’den fazla lisansör firma sayısını üçe düşürürken, Zorlu Tekstil, bu üç firmadan biri olarak Disney ile dev bir anlaşmaya imza atmış oldu.

“Daha fazla ülkeye Disney ürünleriyle erişebileceğiz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Zorluteks İcra Kurulu Üyesi Fatih Dereköylü, anlaşmayla birlikte çok daha geniş bir coğrafyaya ihracat yapma imkânına sahip olduklarını vurguladı.

Disney ile uzun yıllara dayanan bir iş ortaklıklarının olduğunu söyleyen Dereköylü, “Daha önce Türkiye-Mena-CIS ve CEE gibi bölgelerle sınırlı şekilde satış hakkımız bulunuyordu. Yeni anlaşmayla başta Avrupa olmak üzere 19 bölgeyi kapsayan 80’i aşkın ülkede Disney’in üretim, satış ve pazarlamasını yapacağız. Böylece çok daha fazla ülkeye Disney ürünleriyle erişebileceğiz. Anlaşmayı yapar yapmaz ekiplerimiz çalışmaya başlayarak farklı ülkelerdeki müşterilerimizle temasa geçmeye başladı. Bu anlaşmanın Zorlu Tekstil ve Disney’e olduğu kadar ülkemizin tekstil ihracatına da önemli bir katkı sağlayacağına inanıyoruz.” dedi.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ