FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Dinçer Lojistik, 100 milyon TL yatırım hedefliyor

Pandemiye rağmen 2020’yi bir önceki yıla göre yüzde 65 büyüme ve toplamda 65 milyon TL yatırımla kapatan Dinçer Lojistik, bu yıl yeni transfer merkezlerini ve bölge depolarını devreye alarak dağıtım ağını geliştirme kararı aldı. Bu kapsamda şirket, yaklaşık 100 milyon TL yatırım gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Dinçer Lojistik, 100 milyon TL yatırım hedefliyor

Son 3 yılda yüzde 88’in üzerinde birleşik büyüme gerçekleştiren Dinçer Lojistik, 2021’de de yeni yatırımlara odaklandı.

Bu yıl Erzurum Bölge, Diyarbakır Bölge, Afyon Bölge, İstanbul Avrupa Bölge ve Tekirdağ Bölge gibi yeni transfer merkezlerini ve bölge depolarını hizmete alan şirket, Türkiye geneli dağıtım hacminin yüzde 97’si kendi dağıtım ağı ve filosuyla gerçekleştirir hale geldi.

Bazı mevcut depolarını da müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda daha büyük ve konsolide depolar haline getiren Dinçer Lojistik, böylece hem iş süreçlerini iyileştirdi hem de maliyet avantajı sağladı. Dağıtım ağını geliştirme kararı alan şirket, bu kapsamda yaklaşık 100 milyon TL’lik yatırım hedefliyor.

Hizmetlerini dünya standartlarına uyarlama yoluna gittiklerini, entegre ve çözüm odaklı yapılanma yatırımlarıyla sektörde farklılaştıklarını söyleyen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, 2021’de de yeni yatırımlar ve müşteri odaklı çözümleriyle dikkat çekeceklerini aktardı.

Tüm taşıma modlarında sahip oldukları yaygın dağıtım ağıyla Türkiye geneline dağıtım yapan bir firma olduklarını belirten Dinçer, “Türkiye’de en güçlü oyuncularından biri olmayı hedefliyoruz. Ülkemizin önde gelen markalarıyla uzun vadeli kontratlar dahilinde müşterimize birçok ilde bölgesel depo/bölgesel depo hizmetleriyle ulaşıyor ve bununla birlikte, müşteri talep ve ihtiyaçlarına uygun olarak ilgili il çıkışlı nakliye ve depolama hizmetlerinde, tersine lojistikte, palet lojistiği hizmetlerinde de etkinliğimizi arttırıyoruz.” dedi.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ