FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

DAP, Ayazağa’da 100 bin metrekarelik ihale kazandı

Emlak Konut GYO’nun, Avrupa Yakası’nın en değerli semtlerinden biri olan Ayazağa’daki Emlak Konut arazisi için düzenlediği ihaleyi, DAP Holding’in bağlı şirketi Eltes İnşaat kazandı. Dev arazi, 100 bin metrekare büyüklüğe ve 50 bin metrekare koru ve yeşil alana sahip.

DAP, Ayazağa’da 100 bin metrekarelik ihale kazandı

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (GYO) İstanbul’un önemli lokasyonlarından Ayazağa’da bulunan bölgenin en değerli arazisi için gerçekleştirdiği ihale sonuçlandı.

Toplamda dört firmanın katılım sağladığı ihalede arazinin yeni sahibi, 3 milyar 111 milyon TL bedelle en yüksek teklifi veren DAP Holding iştiraklerinden Eltes İnşaat oldu. İhale sonucunda Emlak Konut GYO’ya ödenecek tutar ise 1 milyar 244 milyon TL olarak açıklandı.

Toplam 100 bin metrekare büyüklüğe sahip arazi, 50 bin metrekarelik dev koru ve yeşil alanı da bünyesinde barındırıyor. Konut ve ticari alanların yer aldığı arazi, Belgrad Ormanı manzaralı. İstanbul Teknik Üniversitesi’ne yakın mesafede bulunan arazi, aynı zamanda Fatih Sultan Mehmet Köprüsü gibi şehir içi ulaşım akslarının tam merkezinde olmasıyla da dikkat çekiyor.

“Özel bir proje yapacağız”

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Emlak Konut GYO’nun Levent arazisi için düzenlediği ihale için çok özel bir hazırlık yaptıklarını belirterek, “Avrupa Yakası’nın en değerli merkezi noktalarından birinde proje geliştireceğimiz için çok mutluyuz. Bu zamana kadar birçok özel projeyi hayata geçirdik. Bölgede DAP Yapı ayrıcalığıyla çok farklı bir projeye imza atacağız. İhalesini kazandığımız Levent arazisi, lokasyonu itibarıyla, önemli ulaşım ve ticaret akslarının kesişim noktasında yer alıyor. Tüm bunların yanında sosyal ve kültürel anlamda da değerli bir konumda bulunuyor.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ