FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan rezervler ve enflasyon açıklaması

Investing.com –  Kahramanmaraş Toplu Açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyonda düşüş için gerekli çalışmaların sürdüğünü …

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan rezervler ve enflasyon açıklaması

Investing.com –  Kahramanmaraş Toplu Açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyonda düşüş için gerekli çalışmaların sürdüğünü söyleyerek “Enflasyonu en kısa sürede kontrol altına alarak raflardaki, tezgahlardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, rezervler ve enflasyon hakkında şu açıklamayı yaptı:

Enflasyonu en kısa sürede kontrol altına alarak raflardaki, tezgahlardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz.

Hem maliyetlerdeki yükselişle hem fırsatçılarla mücadele ederek milletimizin refah seviyesini daha da yukarılara taşıyacağız.

Merkez Bankası rezervlerimiz 118 milyar doları buldu, Bay Kemal bunu sorup duruyordu, dikkat ederseniz artık hiç sesi çıkmıyor.

Erdoğan, ay başındaki konuşmasında rezervlerdeki yükselişin devam edeceğini açıklamıştı. TCMB verilerine göre son haftada toplam brüt rezervler 119 milyar dolara yükseldi, net uluslar arası rezervler ise 27,8 milyar dolar oldu.

Yazar: Deniz Engin

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ