FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Çin’de bazı şehirlerde ilk kez Kovid-19 vakası görülmedi

İlk olarak Hindistan’da tanımlanan ve son derece bulaşıcı olduğu açıklanan Delta varyantı, Çin’de ilk kez 20 Temmuz’da Nanjing kentindeki birkaç …

Çin’de bazı şehirlerde ilk kez Kovid-19 vakası görülmedi

İlk olarak Hindistan’da tanımlanan ve son derece bulaşıcı olduğu açıklanan Delta varyantı, Çin’de ilk kez 20 Temmuz’da Nanjing kentindeki birkaç havaalanı çalışanı arasında tespit edilmişti.

O tarihten bu yana, Çin’de 1200’den fazla kişide Kovid-19 virüsü tespit edildi. Hastaların tümünde Delta varyantı görülmemekle birlikte, salgınla mücadele kapsamında ülke genelinde yetkililer milyonlarca insanın taşıyıcı olup olmadığını anlayabilmek için Kovid-19 testi yaptı. Hastalığa yakalananlar izole edilirken, salgının önlenmesi amacıyla halk aşı olmaya teşvik edildi.

Yeni vaka tespit edilmedi

Alınan tüm önlemlerin ardından 23 Ağustos tarihi ile Şanghay’ın finans merkezi yakınlarında bulunan Jiangsu eyaletindeki Nanjing ve Yangzhou şehirlerinde yeni vaka görülmediği ve Kovid-19 virüsü sebebiyle hayatını kaybeden hasta olmadığı açıklandı.

Delta varyantının Ağustos başında zirve yaptığı Çin’de görülen toplam Kovid-19 vaka sayısı geçen hafta tek haneli rakamlara düştü. Şanghay’da hafta sonu havaalanında kargo çalışanlarının test sonuçlarının pozitif çıkmasının ardından yetkililer, yüzlerce kişiyi karantina altına aldı.

Yaşanan son gelişme ile şehirde yeni bir salgın endişesi oluşmasına rağmen o tarihten bu yana Şangay’da yeni bir vaka bildirilmedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ