FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Calvin Klein’ın sahibi PVH, daha yüksek kılavuz ve Avrupa satışlarında artış olması üzerine yükseldi

Yazar: Dhirendra Tripathi Investing.com – Calvin Klein ve Tommy Hilfiger gibi markaların sahibi PVH (NYSE:PVH), Çarşamba günü piyasa öncesinde …

Calvin Klein’ın sahibi PVH, daha yüksek kılavuz ve Avrupa satışlarında artış olması üzerine yükseldi

Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Calvin Klein ve Tommy Hilfiger gibi markaların sahibi PVH (NYSE:PVH), Çarşamba günü piyasa öncesinde %8’den fazla artış yaşadı. Şirket, satışlardaki artışın ardından yıllık gelir hedefini yükselterek bir geri alım duyurusu yaptı.

Dijital kanallardan gelen dijital gelir, %35 civarında büyüdü ve başta Avrupa olmak üzere uluslararası piyasalardaki satışlar, 2019 pandemi öncesi seviyeleri önemli ölçüde aştı.

CEO Stefan Larsson, her iki ana markasında da beklenenden daha hızlı bir toparlanma gerçekleştiğini söyledi. Ayrıca mağazalardaki trafiğin, yeniden açılış ve azaltılan kısıtlamalar sayesinde geliştiğini belirtti.

Şirket, Heritage Brands işi altında IZOD, Van Heusen, ARROW ve Geoffrey Beene markalarının satışına göre ayarlama yaparak Haziran ayında kılavuzunu düşürmüştü.

Şirket, hisseleri yeniden almak için satış gelirinden 200 milyon dolar kullanacağını söyledi.

Şirket, bu yılın başlarında hedefini %22-24 aralığına indirdikten sonra şimdi yıllık gelirinde %26-28 artış bekliyor.

6,50 dolar olan bir önceki tahmine kıyasla düzeltilmiş bazda hisse başına kazancında 8,50 dolar bekleniyor. Üçüncü çeyrek gelirinin ise %11-13 oranında artması bekleniyor.

İkinci çeyrek geliri %46 artışla 2,31 milyar dolar olurken düzeltilmiş hisse başına kazancı 2,72 dolar olarak geldi ve her ikisi de beklentileri aştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ