FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Borsada gong Gen İlaç için çaldı

Borsa İstanbul’un yeni üyesi Gen İlaç’ın hisseleri ilk işlem gününde yüzde 10 prim kaydetti. Gen İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Abidin Gülmüş …

Borsada gong Gen İlaç için çaldı

Borsa İstanbul’un yeni üyesi Gen İlaç’ın hisseleri ilk işlem gününde yüzde 10 prim kaydetti.

Gen İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Abidin Gülmüş, halka arza ilişkin detayları Bloomberg HT’ye aktardı.

Halka arz sürecinin iyi geçtiğini belirten Gülmüş, “Hem yaz ayı hem de piyasalardaki hacmin daralmış olması bizi tedirgin etmiyor değildi. Ancak şirketimizin finansallarına, gücüne ve geleceğine inanarak bu halka arzı Ağustos ayında da olsa yapalım istedik” dedi.

Halka arza ortalama 6,7 kat talep geldiğini söyleyen Gülmüş, “50 bine yakın bireysel yatırımcı halka arza katıldı. Arza 10 kat yurtiçi kurumsal, 2 kat da yurtdışı kurumsal yatırımcıdan talep aldık. Yoğun ilgi bizi mutlu etti” diye ekledi.

Gelen kaynağı şirketin tamamen büyümesi ve gelecekte yaptığı planlar için kullanmayı düşündüklerini söyleyen Gülmüş, birkaç tane önemli hedefleri olduğunu söyledi. Gülmüş, “3 yıl içerisinde Ankara’da ürettiğimiz ilaçlarımızın yüzde 70’ını ihraç etmek istiyoruz. Yakın coğrafya Azerbaycan’da, Kazakistan ve Özbekistan’da ofislerimiz var. ABD ve Avrupa nezdinde onay müracaatlarımız var. Faz 1-2-3 çalışmaları Türkiye’de tamamlanıp dünyaya sunulan bir veya birkaç tane ilacı geliştirme aşamasındayız. Bunlar da güçlü finans gerektiriyor. Borçlu bir şirket değiliz halka arzdaki amacımız borç kapatmak değil” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ