FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Borsa İstanbul’da gong, Özyaşar Tel için çaldı

Türkiye’nin çelik tel sektörünün önde gelen oyuncularından Özyaşar Tel, düzenlenen gong töreninin ardından Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı.

Borsa İstanbul’da gong, Özyaşar Tel için çaldı

Enerji, inşaat ve sanayi sektörü gibi geniş bir alanda hizmet veren şirket, 23-24 Mayıs’ta gerçekleştirilen talep toplama sonrası .

“Üretimi ve ihracatıyla ülkemizin gururu” 

Özyaşar Tel’in borsada işlem görmeye başlaması dolayısıyla düzenlenen gong töreninde konuşan , şirketin çelik tel ve ürünleri üretimiyle ve ihracatıyla Türkiye’nin değerli bir firması olduğunu söyledi:

 “Özyaşar Tel bugün borsamızda işlem görmeye başlayarak, halka arzdan elde ettiği gelirle bir yandan yatırımlarının finansmanı ve kapasite artırımına imkan sağlarken, diğer yandan kurumsal yapısını daha da güçlendirerek hedeflerine sağlıklı bir şekilde ilerlemeye devam edecektir. Bu başarılı halka arzdan dolayı emeği geçen herkese, şirket çalışanlarına ve aracı kurum çalışanlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

Sürdürülebilir ve yenilikçi büyüme

da şirketin başarı yolculuğunda önemli bir kilometre taşını geride bıraktıklarını belirterek şu değerlendirmede bulundu: “Türkiye İhracatçılar Meclisinin ilk 1000 ihracatçı sıralamasında ve İSO ikinci 500 listesinde yer alıyoruz. Halka arzımızla sürdürülebilir ve yenilikçi büyümemizi devam ettirerek sektörümüzdeki payımızı ve yatırımlarımızı artırmaya odaklanacağız. Markamıza değer katacak yatırım fırsatlarını değerlendirmeye devam edeceğiz. ” diye konuştu.

“Halka arz, bizim için tarihi bir adım”

da çelik tel sektöründe üretimin ve sürdürülebilirliğin öncüsü olarak sektörde yeni ufuklar açmayı hedeflediklerini ifade etti: “Başarıyla sonuçlanan halka arzımız, şirketimizin sürdürülebilir büyümesi ve sektördeki başarılı yolculuğumuz için tarihi bir adımdır. ” dedi.

de Özyaşar Tel’in halka arzına 1,5 milyonun üzerinde yatırımcıdan başvuru geldiğini belirterek, ” Ek satışla birlikte toplamda 31.2 milyon adet pay halka arz edilmiş, halka arz büyüklüğü 873.6 milyon lira olarak gerçekleşmiştir. .” bilgisini verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ