FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Boeing düşüş yaşadı: Ryanair, 737 MAX10 jet siparişleri için görüşmeleri sonlandırdı

Yazar: Dhirendra Tripathi Investing.com – Boeing (NYSE:BA) hissesi Salı günü %0,4 düşüş yaşadı. Avrupa’nın indirimli havayolu şirketi Ryanair …

Boeing düşüş yaşadı: Ryanair, 737 MAX10 jet siparişleri için görüşmeleri sonlandırdı

Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Boeing (NYSE:BA) hissesi Salı günü %0,4 düşüş yaşadı. Avrupa’nın indirimli havayolu şirketi Ryanair, büyük bir sipariş için yaptığı görüşmeleri bitirdi.

Pazartesi günü haberler üzerine değer kazanmış olan Ryanair (LON:RYA), Londra’da %0,1 yükseliş gösterdi.

Ryanair Pazartesi günü, tek koridorlu 737 MAX10 uçağı için yürütülen bir sipariş görüşmesinde Boeing ile fiyat konusunda anlaşamadı. Firma, bu modelin en büyük alıcılarından biri oldu.

Ryanair’den Michael O’Leary, “uçak için yüksek fiyatlar ödememe konusunda disiplinli bir sicilimiz var” dedi.

Havayolu şirketi, yeni MAX10 uçakları olmadan da 600’den fazla filosunu genişletmek ve beş yıllık büyüme planını karşılamak için “yeterli sipariş hattı” olduğunu söyledi. Bu plana 2025 yılına kadar 200 üzerinde B737 uçağın teslim alınması da dahil.

Ryanair’in normalde, satıcılarla muhtemel anlaşma görüşmelerini bitirdiğini kamuya açık olarak duyurmamasından dolayı havayolu şirketinin açıklaması şaşırttı. Amerikan şirketi ile görüşmeleri kısa süre önce bitirmiş olan Delta ve Jet2 havayolu şirketlerinin ismini vermesi de şaşkınlığı artırdı.

Ryanair, “Boeing’in iyimser fiyatlandırma hedefini paylaşmıyoruz ancak bu, son haftalarda Delta ve Jet2 gibi Boeing’in diğer büyük müşterilerinin de yeni siparişleri Boeing yerine Airbus’tan verme sebebini açıklayabilir” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ