FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin ETF’in önümüzdeki ay onaylanabileceğini iddia etti

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia uzmanı Mike McGlone, Stansberry Research’e verdiği röportajda, ABD Sermaye Piyasası Komisyonu’nun …

Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin ETF’in önümüzdeki ay onaylanabileceğini iddia etti

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia uzmanı Mike McGlone, Stansberry Research’e verdiği röportajda, ABD Sermaye Piyasası Komisyonu’nun önümüzdeki ay içerisinde bir Bitcoin borsa yatırım fonunu onaylayabileceğini iddia etti.

Ünlü analist, ABD’nin hâlihazırda birkaç Bitcoin ve Ethereum ETF’sini onaylamış olan Kanada örneğini takip etmesinin muhtemel olduğunu savunuyor.

McGlone, yeni başvurular artmaya devam ettikçe ABD düzenleyicileri üzerindeki güçlü baskının daha da güçleneceğine ve mecburi olarak bu onayı vereceklerini savunuyor.

Analiste göre, vadeli işlemlere dayalı bir ETF muhtemelen SEC için bir sıçrama tahtası olacak:

Bloomberg’in üst düzey ETF stratejisti Eris Balchunas ise Bitcoin ETF onayının Kasım ayı içerisinde gerçekleşmesini bekliyor.

McGlone ayrıca, devam eden düzeltmeye rağmen Bitcoin fiyatının bu yıl 100.000 dolara ulaşabileceği yönündeki tahminine halen bağlı. Bugün erken saatlerde Bitcoin, 5 Ağustos’tan bu yana en düşük seviyesi olan 40.192 dolar seviyesine kadar düştü.

Ray Dalio’nun düzenleyicilerin Bitcoin’i potansiyel olarak öldürmesi hakkındaki son yorumlarına da değinen McGlone, interneti yasaklamanın bunu yapmanın tek yolu olduğunu söyledi. Ayrıca ünlü analist, ABD’nin Bitcoin’i çökertme olasılığının, kripto para biriminin Amerika Birleşik Devletleri’nde artan benimsenmesiyle paralel olarak düştüğünü de belirtiyor.

Bitcoin (BTC), şu anda 42.869 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Bu makale ilk olarak Kriptofoni üzerinde yayımlanmıştır

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ