FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

BlackRock iki büyük kripto madencilik şirketine yatırım yaptı

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) yapılan 30 Haziran 2021 tarihli bir başvuruya göre, 9 trilyon dolarlık …

BlackRock iki büyük kripto madencilik şirketine yatırım yaptı

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) yapılan 30 Haziran 2021 tarihli bir başvuruya göre, 9 trilyon dolarlık varlığı yönetmesiyle dünyanın en büyük varlık yöneticisi sıfatını kazanan Blackrock, iki önemli madencilik şirketinden hisse satın aldı.

SEC raporuna göre Blackrock, Marathon Digital Holdings)’in %6,71’lik hissesi ile Riot Blockchain’in %6,61’lik hissesini satın aldı. İki madencilik şirketi arasındaki toplam sermaye taahhüdünün 382.962.003,08 dolar olduğu belirtiliyor.

Şirketlerin kripto paralara ilgisi artıyor

Kripto para dünyası benimsenmeye devam ettikçe kurumsal şirketlerin yanında yatırımcıların da ilgisi çekilmeye başladı. Birçok yatırım şirketi ve bankası, müşterilerinin istekleri doğrultusunda kripto para fonları açmaya başladı.Geçtiğimiz günlerde Fidelity Group da madencilik alanına yönelerek Bitcoin madenciliği şirketlerinden hisse aldığını açıklamıştı. 7 trilyon dolarlık varlığı yöneten PA merkezli Vanguard Group, şu anda Marathon Digital ve Riot Blockchain’in en büyük hissedarı olmakta. BlackRock, bu son yatırımıyla birlikte Vanguard Group’un ardından Marathon Digital ve Riot Blockchain’in hissedarları arasındaki yerini alıyor.

Hem Marathon Digital Holdings hem de Riot Blockchain, kripto paralardaki fiyat dalgalanmasını yaşadı

Geçtiğimiz Nisan ayında Bitcoin’in 60 bin doların üzerine çıkmasıyla Marathon Digital Holdings ve Riot Blockchain hisselerinde belirli bir yükselişi gördü. Ancak 19 Mayıs tarihinde yaşanan düşüşle birlikte mevzu bahis şirketlerin hisse senetlerinde de düşüş meydana geldi. Marathon Digital Holdings hisse senetler son 12 ayda %754’lük bir artış gördü. Riot Blockchain ise aynı dönemde Bitcoin fiyatındaki %288’lik artışa kıyasla %848 oranında bir fiyat artışı yaşadı. BlackRock şu anda 206.791.012.04 dolar değerinde Marathon Digital Holdings ve 176.170.991.04 dolar değerinde Riot Blockchain hissesine sahip.

Bu makale ilk olarak Muhabbit’te yayımlanmıştır

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ