FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Best Buy, hedeflerini bir kez daha revize etmesi ile yükseldi

Yazar: Dhirendra Tripathi Investing.com – Best Buy (NYSE:BBY) Salı günü piyasa öncesinde %4,8 yükseldi. Şirket, beklenenden daha iyi gelen …

Best Buy, hedeflerini bir kez daha revize etmesi ile yükseldi

Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Best Buy (NYSE:BBY) Salı günü piyasa öncesinde %4,8 yükseldi. Şirket, beklenenden daha iyi gelen ikinci çeyrek sonuçlarını takiben rehberliğini bir kez daha revize etti.

Son revizyonu Mayıs tahminleri olmuştu.

Best Buy CEO’su Corie Barry, insanların iş, eğitim, eğlence, yemek pişirme ve evden bağlanma gibi etkinliklerine yardımcı olacak çözüm arayışları sayesinde teknoloji ürünleri ile hizmetlerine olan müşteri talebinin çok güçlü olduğunu söyledi. Devlet teşviki, artan ücretler ve yüksek tasarruf seviyeleri ile genel olarak güçlü olan tüketici harcama kabiliyetinin de talebi desteklediğini belirtti.

Elektronik ürün perakendecisi, 2022 yılı için kıyaslanabilir satış büyümesi tahminlerini revize ederek %3-6 aralığından %9-11’e çıkardı. Geliri ise şimdi 51 ila 52 milyar dolar arasında görülüyor.

Barry, teknolojideki değişiklikler, hibrit çalışma ve yayın hizmeti içeriğinin benimsenmesi nedeniyle yükseltmelere yönelik tüketici iştahının yüksek olduğunu söyledi.

Girişimin kıyaslanabilir satışları ikinci çeyrekte %20 yükseldi ve geliri de %16 artışla 11,84 milyar oldu. Düzeltilmiş hisse başına kazancı, seyreltilmiş bazda 2,98 dolar oldu ve 1,89 dolar olan analist tahminlerini rahatlıkla aştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ