FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Baymak’ın 2020 yılı cirosu 1 milyar TL’yi aştı

Türkiye iklimlendirme sektörünün önde gelen markalarından Baymak, pandemiye rağmen kombi, klima, ısı pompası ve tüm diğer ürünlerinde adetsel büyümesini sürdürdü. 2020 yıl sonu itibarıyla 1 milyar TL ciro hedefini aşan Baymak, 2020’yi yüzde 30 büyümeyle tamamladı. Şirket, bu yılı da yüzde 30 büyüme ile tamamlamayı hedefliyor.

Baymak’ın 2020 yılı cirosu 1 milyar TL’yi aştı

İklimlendirme sektöründe faaliyet gösteren Baymak, yakaladığı sürdürülebilir büyüme grafiğini 2020 yılında da sürdürdü. 2019 yılını 838 milyon TL net ciro ile tamamlayan şirket, 2020 için önüne koyduğu hedeflere ulaştı. 2020’yi yüzde 30 büyüme ile tamamlayan şirket, 1 milyar 90 milyon TL net ciro elde etti.

Konuya ilişkin açıklama yapan Baymak CEO’su Ender Çolak, 2020 yılına üretim, Ar-Ge, ihracat, sürdürülebilirlik, müşteri deneyimi, dijital projeler gibi alanlarda çalışmalarını en üst noktaya taşıyarak yatırımlarımlarını artıracakları bir olacağını öngörerek girdiklerini söyledi. Pandemiye rağmen bu öngörülerin hepsini gerçekleştirerek hedeflerine ulaştıklarına dikkat çeken Çolak, “2020 yılında olağanüstü koşullarda olmamıza rağmen yüzde 30 büyüyerek Türkiye ekonomisine, sektöre ve tüm paydaşlarımıza katkıda bulunmayı sürdürdüğümüz için gururluyum.” dedi.

“Isı pompasında yüzde 87 büyüme sektörün ana markası olduk”

İstikrarlı büyümenin en önemli ve güven verici gösterge olduğunu belirten Ender Çolak, şunları kaydetti: “Baymak’ın sürdürülebilir büyümesini, dünyadaki gelişmeleri çok yakından takip ederek değişen iklimlendirme ihtiyaçlarına ürettiğimiz yüksek verimli ve çevre dostu ürünlerimizle en hızlı şekilde cevap verebilme başarımıza bağlıyorum. 2020 yılında yüzde 100 müşteri memnuniyeti ilkemiz, yaygın satış sonrası hizmet ağımız, online teknik destek hizmetimizle karantina koşullarında da her zaman erişilebilir olarak sektörde lovemark (aşk markası) haline geldik. Bunun karşılığında, lokomotif ürünlerimizde adetsel bazda; kombide yüzde 8, klimada yüzde 6, panel radyatörde yüzde 10, termosifon ve termoboylerde yüzde 34, duvar tipi yoğuşmalı kazanda yüzde 4 büyüdük. Yüksek enerji verimliliği sayesinde geleceğin teknolojisi ısı pompasında yüzde 87 büyüme ile sektörün ana markası olduk.”

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ