FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Bağlantı uzmanı Peikko, Finlandiya’dan yatırıma geldi

Aralarında Hızlı Tren ve Türk Telekom Arena’nın da olduğu büyük projelerde ürünleri kullanılan Finlandiyalı Peikko, Türkiye’de yatırım yaptı. İnşaat endüstrisine yönelik ürünler artık Made in Turkey damgasıyla üretiliyor.

Bağlantı uzmanı Peikko, Finlandiya’dan yatırıma geldi

ÇİĞDEM YÜCESOY SUBAŞI

İnşaat endüstrisine yönelik olarak bağlantı elemanları başta olmak üzere inovatif ürünleri bulunan Finlandiyalı Peikko Group, Türkiye’de üretime geçti. Ankara Hızlı Tren, İzmir Adnan Menderes İç Hatlar Terminali, Vodafone Arena ve Türk Telekom Arena gibi dev projelerde kullanılan Peikko ürünleri artık Türkiye’de üretilecek.

2009 yılından bu yana satış ofisi olarak faaliyet yürüten küresel dev, üretim için karar alarak bu yılın başında harekete geçti. Üretim için de İzmit’i üs olarak seçti. Böylelikle, 11 ülkede olan üretim zincirine Türkiye’yi de eklemiş oldu.

Fabrika zamanla büyüyecek

Peikko Türkiye Genel Müdürü Cem Özer, “Finlandiya’da bir aile şirketi olarak kurulmuş Peikko, hala bu yapıda faaliyetlerini sürdürüyor. İnce döşeme sistemlerinde, rüzgar enerjisi uygulamalarında, prekast ve yerinde dökme betonarme yapıların bağlantı teknolojilerinde küresel öncü bir firma. Yıllık 239 milyon Euro ciro büyüklüğüne sahip olan grubun çalışan sayısı bin 800” dedi.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ