FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

‘Bağdat Caddesi’nde konut yatırımı için en uygun dönemdeyiz’

İstanbul’un en gözde yerleşim yerleri arasında yer alan Bağdat Caddesi’ne artan ilgi sonrası halihazırda satışta olan konut stokları azalmaya başladı. Bölgede faaliyet gösteren Remax Sonuç Kurucu Ortağı Ufuk Özdamar, yılın ilk aylarının Bağdat Caddesi’nde konut yatırımı yapmak isteyenler için en uygun dönemler olduğuna işaret ediyor.

‘Bağdat Caddesi’nde konut yatırımı için en uygun dönemdeyiz’

Kadıköy’ün ve Anadolu Yakası’nın en gözde yerleşim yerlerinden olan Bağdat Caddesi’nde 6306 sayılı kanunun yürürlüğe girmesiyle beraber yaşanan hızlı dönüşüm süreci, 2013 yılından itibaren bölgede yaklaşık 8 bin daire stoğunun birikmesine sebep oldu diyen Özdamar, 2019 yılının 3. çeyreğinden itibaren oluşan konut stoğu çok hızlı bir şekilde eridi. Pandeminin başlarında yaşanan durgunluk çok kısa sürede yerini tekrar hızlı satın alma sürecine bıraktığını anlattı.

“KONUT ALMANIN TAM ZAMANI”

Konut yatırımının kazançlı hale gelmesi için gayrimenkulü satın alırken uygun fiyatı yakalamak gerektiğine dikkat çeken Remax Sonuç Kurucu Ortağı Ufuk Özdamar ”Zaten stoklar azaldı. Yeni daire üretimi yok denecek kadar az, yükselen döviz kuru ve üretim maliyetlerinin artması nedeniyle yeni üretilecek olan dairelerin fiyatları daha da yükselecek” diyerek bir daha fiyat düşüşünün yaşanmasının mümkün olmadığını vurguladı ve Bağdat Caddesi bölgesinde konut almanın tam zamanı olduğunu ifade etti.

“DEPREM SONRASI YAPILMIŞ EV YÜZDE 60 DAHA DEĞERLİ”

Yine kiralık fiyatlarda da benzer eğilim gördüklerini belirten Özdamar “Keza yenilenen Bağdat Caddesi bölgesinde yeni binalarda insanlar kiracılı da olsa ev satın almak istiyorlar. Ancak bölgede satılık ev kalmadı diyebiliriz.Özellikle 2007 Depremi sonrası yapılmış ev, öncesinde yapılanlara göre en az yüzde 60 daha değerli” dedi.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ