FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Artan COVID-19 vakaları İngiltere’de toparlanmayı yavaşlatabilir

Pantheon Macroeconomics, İngiltere ekonomisinde Temmuz ayında görülen durgunluğun en büyük sorumlusunun artan COVID-19 vakaları olduğunu savundu …

Artan COVID-19 vakaları İngiltere’de toparlanmayı yavaşlatabilir

Pantheon Macroeconomics, İngiltere ekonomisinde Temmuz ayında görülen durgunluğun en büyük sorumlusunun artan COVID-19 vakaları olduğunu savundu.

İnsanların endişe etmeye devam ettiklerini ve COVID-19 vakalarının artmaya devam etmeleri halinde harcamalarını azaltmalarının muhtemel olduğunu savunan Patheon Macroeconomics, “Önümüzdeki aylarda ekonomi yüksek işletme yatırımlarının ve kamu harcamalarının etkisi ile toparlanmaya devam edebilir, ancak COVID-19 vaka görünümü dikkate alındığında hanehalkı harcamaları zayıf olacak.” dedi.

Pantheon, enflasyonda yükseliş, kısa çalışma ödeneğinin sona ermesi ve diğer teşvik tedbirlerinin geri çekilmesi gibi faktörlerin gelirler üzerinde yaratacağı olmusuz etkinin de henahalkı harcamalarını vuracağına işaret ederek, İngiltere ekonomisinin 3’üncü çeyrekte yüzde 1,5 büyüyeceğini tahmin etti. BoE’nin üçüncü çeyrek beklentisi ise bunun iki katı.

-Foreks Haber Merkezi-

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ