FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Arçelik, çevresel ve sosyal etki yaratmada dünyanın en iyileri arasında

Küresel üretiminde kendi kredisiyle karbon nötr hale gelen Arçelik, ABD merkezli Real Leaders Dergisi’nin dünyanın çevreye ve topluma en fazla katkı yapan şirketlerini sıraladığı Top 150 Impact Companies 2021 listesinde 13’üncü sırada yer aldı.

Arçelik, çevresel ve sosyal etki yaratmada dünyanın en iyileri arasında

Sürdürülebilir iş ve liderlik dergisi Real Leaders’ın çevreye ve topluma en fazla katkı yapan şirketlere yer verdiği Top 150 Impact Companies listesinde Arçelik, 13’üncü sırada yer aldı.

Arçelik’ten yapılan açıklamaya göre, sürdürülebilir iş ve liderlik dergisi Real Leaders, gezegenin ve toplumun sorunlarına çözümler geliştirilmesine yardımcı olmak için iş dünyasına ve liderlerine ilham vermeyi amaçlıyor. Etki odaklı ilk 150 şirket belirlenirken, toplumsal ve çevresel sorunlara çözüm olarak ürün ve hizmetler geliştiren şirketler arasında değerlendirme yapılıyor.

Arçelik ile ilgili değerlendirmede karbon emisyon azaltımları, üretimde su ve enerji tasarrufları, atık azaltımı, enerji verimli çevre dostu teknolojilerinin yanı sıra çocuk obezitesi, gıda israfı ve açlık ile mücadele için sürdürdüğü sosyal sorumluluk projeleri dikkate alındı.

BİST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde üst üste 7 kez yer aldı

Verilen bilgiye göre Arçelik, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde iki sene üst üste “Dayanıklı Ev Aletleri Endüstri Lideri” seçilirken, Endeks’e 4 sene üst üste girme başarısı gösterdi. 

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ