FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Arçelik 4 ülkede faaliyetlerini durdurdu

Arçelik, Pakistan, Bangladeş, Güney Afrika ve Rusya’da faaliyetlerini durdurdu.

Arçelik 4 ülkede faaliyetlerini durdurdu

Selenay YAĞCI

 Arçelik, sokağa çıkma yasağı uygulanan Pakistan, Bangladeş, Güney Afrika ve Rusya’da faaliyetlerini durdurdu. 

Şirketin KAP’a yaptığı açıklamada resmi otoritelerin salgın ile mücadele kapsamında sokağa çıkma yasağı ilan etmesi dolayısıyla söz konusunu ülkelerdeki üretim ve satış faaliyetlerimiz geçici olarak durdurulduğunu belirtti. 

Arçelik’in açıklaması şöyle: “Tüm dünyada Covid-19 salgınının etkileri devam ederken, geniş bir coğrafyada faaliyet gösteren Arçelik A.Ş., bulunduğu ülkelerin salgına karşı aldıkları önlemlere itina ile uymaktadır. Bu çerçevede, Pakistan, Bangladeş, Güney Afrika ve Rusya’da resmi otoritelerin salgın ile mücadele kapsamında sokağa çıkma yasağı ilan etmesi dolayısıyla bu ülkelerdeki üretim ve satış faaliyetlerimiz geçici olarak durdurulmuştur. 

Sokağa çıkma yasağının Bangladeş’te 5 Nisan 2020, Pakistan ve Rusya’da 6 Nisan 2020, Güney Afrika’da 17 Nisan 2020’da sona ermesi beklenmekte olup, üretim ve satış hacmimizde önemli etki yaratabilecek uzatma veya yeni ara verme kararları alınması halinde yatırımcılarımızla paylaşılacaktır. 

Geçici süre için durdurulmuş olan bu faaliyetler kendi coğrafyalarını etkilemekte olup, konsolide üretim ve ciromuz üzerindeki etkisi sınırlı seviyededir. Bu ülkeler dışındaki faaliyetlerimiz ise tedarik, üretim ve satış süreçlerinde zaman zaman aksamalar yaşansa da, İş Sürekliliği Planı ve çalışanlarımızın sağlığına yönelik aldığımız geniş önlemler altında kesintisiz olarak sürdürülmektedir.”

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ