FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Altın yükseldi ancak güçlenen dolar ve artan ABD Hazine getirileri yüzünden artış sınırlı oldu

Yazar: Gina Lee Investing.com – Çarşamba günü Asya’da altın yükseldi. Güçlenen dolar ve artan ABD tahvil getirileri sebebiyle bir önceki seansta …

Altın yükseldi ancak güçlenen dolar ve artan ABD Hazine getirileri yüzünden artış sınırlı oldu

Yazar: Gina Lee

Investing.com – Çarşamba günü Asya’da altın yükseldi. Güçlenen dolar ve artan ABD tahvil getirileri sebebiyle bir önceki seansta %1,6 düşüş yaşayan sarı metal, istikrara kavuştu.

Altın vadeli işlemleri %0,04 artışla 1.799,15 dolara yükseldi. Normalde altınla ters yönde hareket eden dolar, Çarşamba günü bir haftanın yüksek seviyesine yakın kaldı.

10 yıllık Hazine getirisi, Temmuz 2021 ortasından beri ilk kez Salı günü %1,385 puana yükseldi.

Veri cephesinde: Japonya’nın GSYH’si, ikinci çeyrekte yıllık bazda %1,9 ve çeyrek bazda %0,5 büyüme ile beklentileri aştı.

Kanada Bankası gün içinde politika kararını paylaşacak ve bir gün sonra onu, Avrupa Merkez Bankası takip edecek.

Johns Hopkins Üniversitesi verilerine göre ABD’deki ölüm sayısı, 8 Eylül itibarıyla 650.000’i aştı ve Başkan Joe Biden, Delta varyantından dolayı artan vakaları azaltmak ve aşılama oranlarını artırmak için altı aşamalı bir strateji önerecek.

Diğer yandan Venezuela Merkez Bankası’nın Salı günkü raporuna göre Venezuela’nın altın rezervleri, bu yılın ilk yarısında üç ton düşüş yaşadı ve halihazırda 50 yılın en düşük seviyesinde.

Rusya’dan Nornickel ise Salı günü, selden etkilenen Kuzey Kutbu madenlerinden gelen 2021 üretimini desteklemek için test edilen yeni teknolojinin bir parçası olarak atık ürünlerden yeni metaller çıkardı.

Diğer kıymetli metallerden gümüş %0,1 artarken platin %0,3 ve paladyum %0,2 yükseldi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ