FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Altın düştü ancak Fed’in politika kararı öncesinde küçük hareketler yaşandı

Yazar: Gina Lee Investing.com – Salı günü Asya’da altın düşüş yaşadı. Ancak Fed kararı öncesinde ve Evergrande Group’un devam eden borç krizi …

Altın düştü ancak Fed’in politika kararı öncesinde küçük hareketler yaşandı

Yazar: Gina Lee

Investing.com – Salı günü Asya’da altın düşüş yaşadı. Ancak Fed kararı öncesinde ve Evergrande Group’un devam eden borç krizi ortasında yatırımcılar riskten kaçınma modunda.

Altın vadeli işlemleri %0,08 düşüşle 1.762,35 dolar oldu. Bununla birlikte altın, bir ayın düşük seviyesini gördüğü Pazartesi gününe göre kayıplarını kısmen telafi etti.

2022 Mart ayı için 83,5 milyon dolarlık faiz ödemesinin Perşembe günü ve 2024 Mart ayı için 47,5 milyon dolarlık ikinci faiz ödemesinin de 29 Eylül’de ödenmesi gerektiği için China Evergrande’nin borç krizi, yatırımcıların radarında olmaya devam ediyor.

Yaklaşık 300 milyar dolarlık borç ile şirketin ödemeleri yapıp yapamayacağı merakla bekleniyor.

Yatırımcılar ayrıca Fed’in son politika kararını iletirken varlık alımlarını azaltmaya başlama takvimine ve faiz artırımlarına dair ipuçları bekliyor.

Diğer yandan Pazartesi günü ECB yönetim kurulu üyesi Isabel Schnabel’in yaptığı açıklamaya göre ekonomik görünüm gelişip parasal destek programı faiz beklentilerine kılavuz olmak için bir araca dönüştükçe Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) tahvil alımları “daha az önemli” hale geliyor.

Japonya Bankası ve İngiltere Bankası Çarşamba ve Perşembe günleri kararlarını açıklayacak.

Diğer kıymetli metallerden gümüş, bir önceki seansta 22,01 dolar ile dokuz ayın düşük seviyesini gördükten sonra %0,1 yükseldi. Paladyum, Pazartesi günü 2020 Haziran ayından beri gördüğü en düşük seviyenin ardından %0,6 yükselişle 1.896,30 dolara yükseldi ve platin, Pazartesi günü 10 ayın düşük seviyesini gördükten sonra %0,5 kazanarak 915,05 dolardan işlem gördü.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ