FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Altın, ABD istihdam raporu öncesinde düştü

Yazar: Gina Lee Investing.com – Perşembe günü Asya’da altın düşüş yaşadı. Yatırımcılar ABD’nin son iş raporunu beklerken hareketler sınırlı oldu …

Altın, ABD istihdam raporu öncesinde düştü

Yazar: Gina Lee

Investing.com – Perşembe günü Asya’da altın düşüş yaşadı. Yatırımcılar ABD’nin son iş raporunu beklerken hareketler sınırlı oldu. Bir önceki istihdam verisi beklentileri ıskalarken bu rapor üzerinden Fed’in varlık alımlarını azaltma planı ile ilgili ipuçları aranacak.

Altın vadeli işlemleri %0,13 düşüşle 1.813,65 dolar oldu. Normal koşullarda altın ile ters yönde hareket eden dolar, Perşembe günü yükseldi ancak birçok haftanın düşük seviyelerine yakın kaldı.

Çarşamba günkü veriler, Ağustos ayında ADP tarım dışı istihdam değişiminin 374.000 olduğunu gösterdi. Bu rakam, 613.000 olan Investing.com tahminlerinin altında olsa da işgücü piyasasında devamlı ve istikrarlı bir toparlanmaya işaret etti.

Tarım dışı istihdamın içinde olduğu ABD iş raporu Cuma günü yayınlanacak. Fed Başkanı Jerome Powell, varlık alımlarını azaltmaya başlama zamanını işgücü piyasasındaki toparlanmanın belirleyeceğine işaret ettikten sonra yatırımcılar Fed’in, azaltım programı ile faiz artırımlarına ilişkin ipuçları için bu raporu inceleyecek.

Diğer yandan Arz yönetim Enstitüsü (ISM) imalat satın alma müdürleri endeksi (PMI) Ağustos ayında 59,9 puan oldu. Fabrika siparişleri, ihracat, ithalat ve ticaret dengesi verileri de gün içinde yayınlanacak.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, bir röportajında Euro bölge ekonomisinin Covid-19’un etkilerinden toparlanmaya devam ettiğini ve hala mücadele içinde olan sektörlere sadece “tıbbi” destek gerektiğini söyledi.

Asya Pasifik’te Avustralya, ticaret verilerini paylaştı. Ülkenin ay bazında ihracatı %5 ve ithalatı %3 büyüme gösterirken ticaret dengesi 12,117 milyar Avustralya doları olarak gerçekleşti.

Diğer kıymetli metaller arasında gümüş, 24,17 dolarda sakin kalırken platin %0,6 ve paladyum %0,2 kayıp yaşadı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ