FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Altın, ABD iş raporu öncesinde zayıf dolar üzerine yükseldi

Yazar: Gina Lee Investing.com – Salı günü altın yükseldi. Doların zayıflaması ile altın destek gördü. Yatırımcıların gözü ABD’nin ekonomi …

Altın, ABD iş raporu öncesinde zayıf dolar üzerine yükseldi

Yazar: Gina Lee

Investing.com – Salı günü altın yükseldi. Doların zayıflaması ile altın destek gördü. Yatırımcıların gözü ABD’nin ekonomi verilerinde olacak.

Altın vadeli işlemleri %0,33 artışla 1.818,15 dolar oldu. Dolar Salı günü düşüş yaşayarak yaklaşık iki haftanın düşük seviyelerine yakın kaldı.

Fed Başkanı Jerome Powell’ın, geçen haftaki Jackson Hole sempozyumunda varlık alımlarının azaltılması ve faiz artırımları için net bir çizelge sunmamasının ardından Amerikan dolarındaki düşüş yavaşladı. Powell yalnızca, azaltımın “2021 içerisinde” olabileceğini söyledi.

Bununla birlikte Fed Başkanı Loretta Mester, ABD ekonomisinin Covid-19’dan çıkış süreci devam etmesine rağmen son enflasyon okumalarının varlık azaltımı için koşulları karşılamaya yeteceği konusunda ikna olmadığını söyledi.

Tarım dışı istihdam okumasını da içeren ABD iş raporu Cuma günü yayınlanacak. Pazartesi günkü veriler, askıda konut satışlarının Temmuz ayında aylık %1,8 düşüş yaşadığını gösterdi.

Çin’de ise Ağustos ayı fabrika aktivitesinde durgunluk yaşandı. İmalat satın alma müdürleri endeksi (PMI) 50,1 ve imalat dışı PMI 47,5 puanda geldi.

Dünyanın en büyük ikinci ekonomisinde son vaka dalgasını önlemek için uygulanan katı kısıtlamaların etkisi hala hissediliyor.

Diğer kıymetli metallerden gümüş %0,1 düşerken platin %0,3 kayıpla 1.003,89 dolara geriledi. Önceki seansta %3,1 artış yaşayan paladyum %0,7 kaybetti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ