FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Aidata, oyun bilgisayarı “Warp” ile bölge ülkelere ihracat hedefliyor

Yerli bilgisayar markası Aidata, altı aylık bir Ar-Ge sürecinin ardından geliştirdiği oyun bilgisayarı markası ‘Warp’u pazara sundu. Aiada, Türk oyun pazarının ihtiyaçlarına cevap vermek üzere tasarladığı Warp ile bölge ülkelere ihracat yapmayı hedefliyor.

Aidata, oyun bilgisayarı “Warp” ile bölge ülkelere ihracat hedefliyor

COVID-19 salgınının hem iş hem de gündelik hayatı yeniden tasarlaması bilgisayar satışlarına olumlu yansıdı. Yapılan araştırmalara göre, 2020’de, bir önceki yıla göre yüzde 40 artışla 2 milyon sınırını aşan bilgisayar satışlarında oyun bilgisayarlarının payı hayli yüksek. Bu bağlamda teknoloji şirketleri yeniden şekillenen talepleri karşılamak adına ürün gamlarını genişletiyor. Yerli bilgisayar markası Aidata da altı aylık Ar-Ge çalışması sonrasında oyun bilgisayarı markası ‘Warp’u piyasaya sürdü.

“Oyun sektörünün hak ettiği bir ürün geliştirdik”

Markanın Kurucusu Kaan Tecdelioğlu, Warp’un kuruluş hikayesi ve hedefleriyle ilgili şunları söyledi: “Warp, bir iş birliği eseri. Türkiye’nin ilk bilgisayar markası olan Aidata’nın bilişim sektöründeki köklü deneyimi ile yeni nesil oyun üzerine uzmanlaşmış mühendislerin getirdikleri heyecanının ortak ürünü. Konfigürasyon, teknik iyileştirmeler ve tasarımının tamamlanması altı ayı aşkın bir zaman aldı. Sektörün hak ettiği değer ve kalitede bir ürün çıkardığımıza inanıyoruz. 20 kişilik teknik üretim ekibimiz var. Aynı ekip bünyesinde üretim hattından çıkan her cihazın titizlikle test edildiği kontrol birimi de yer alıyor. Ürün geliştirme ve konfigürasyonu üzerine oyun sistemleri konusunda uzmanlaşmış üç mühendisimiz çalışıyor.”

100 bin oyun bilgisayarı satıldı

Türkiye’de 2020 yılı Ocak-Eylül ayları arasında 100 bin oyun bilgisayarı satışının gerçekleştirildiği bilgisini veren Kaan Tecdelioğlu, geçen 10 yıl içinde bilgisayar oyunları pazarının ciddi bir ivme kazandığını söyledi.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ