FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Ahmet Nazif Zorlu imzayı attı! Azerbaycan’da ne yatırımı yapacak?

Zorlu Holding’in patronu Ahmet Nazif Zorlu, Azerbaycan Ekonomi Bakanı Mikail Jabbarov ile görüştü, yatırım için mutabakat zaptını imzaladı …

Ahmet Nazif Zorlu imzayı attı! Azerbaycan’da ne yatırımı yapacak?

Zorlu Holding’in patronu Ahmet Nazif Zorlu, Azerbaycan Ekonomi Bakanı Mikail Jabbarov ile görüştü, yatırım için mutabakat zaptını imzaladı.

Dünya Gazetesi’nden Kerim Ülker’in yazısına göre 44 gün süren mücadelenin ardından Azerbaycan’ın, yaklaşık 30 yıllık hasret duyduğu Dağlık Karabağ’a tekrar kavuşma sürecinde en büyük destek Türkiye’den gelmişti. Bu destek sadece savunma sanayisi ile kalmadı, Türkiye ekonomik anlamda da yeniden yapılanma sürecinde Karabağ başta olmak üzere ülkeye destek vermeye devam ediyor.

Cengiz Holding, Kolin ve Kalyon Holding gibi Türkiye’nin önde gelen müteahhitlik firmaları yol yapım ve madencilik alanlarında ihaleler alırken, Demirören Grubu da Azerbaycan’ın kamuya ait şans oyunları şirketi Azerlotereya’yı devralmıştı.

Türk firmalarının Azerbaycan’daki faaliyetlerine bir yenisi daha eklendi. Türkiye’nin önde gelen gruplarından Zorlu Holding, Azerbaycan’da yatırım yapmak için ilk adımı attı.

Yatırım tekstil sektöründe olacak

Geçtiğimiz hafta Bakü’ye giden Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, başkent Bakü’de bir takım görüşmelerde bulundu.

Zorlu’nun en önemli görüşmesi ise Azerbaycan Ekonomi Bakanı Mikail Jabbarov ile gerçekleştirdi. Zorlu ve Jabbarov görüşmede mutabakat anlaşması imzaladı.

Bu anlaşmaya göre Zorlu Holding, Azerbaycan’da özellikle tekstil sektöründe yatırım yapmayı planlıyor.

Yazının devamı için tıklayın

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ