FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Ahlatcı, başka işletmelerde işini kaybetmiş 330 kişiye daha iş verecek

Çorum merkezli Ahlatcı Holding, koronavirüs salgını nedeniyle işini kaybeden 330 kişiye iş vereceğini, 3 bin 300 olan toplam istihdamını yüzde 10 artıracağını duyurdu.

Ahlatcı, başka işletmelerde işini kaybetmiş 330 kişiye daha iş verecek

ÇORUM (DÜNYA) – Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Devletimize, milletimize, ekonomimizin gücüne ve ülkemizin aydınlık geleceğine güveniyoruz. Tarihe nice destanlar yazmış milletimizin bu küresel felaketin de üstesinden geleceğine inanıyoruz. Bu güven ve inançla, 3 bin 300 çalışanımızdan bir tekinin bile işine son vermeyeceğimizi, tersine, istihdamımızı yüzde 10 artırarak, başka işletmelerdeki işini kaybetmiş 330 kişiye daha iş vereceğimizi kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz” dedi.

Altın-döviz, enerji, sağlık, otomotiv, AVM sektörlerinde 36 şirketle faaliyet gösteren Ahlatcı Holding’in 13 milyar dolar cirosu bulunuyor. 2019 yılında 1 milyar 283 milyon dolarlık işlenmiş altın ihracatı gerçekleştiren Ahlatcı, Çorum’u 1 milyar 543 milyon dolarlık toplam ihracatla, ihracat liginde 15’inci sıraya taşıdı. Ahlatcı’nın Çorum’daki altın rafinerisi de, dünyanın en ileri teknolojiye sahip rafinerileri arasında yer alıyor.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ